Loża Dżentelmenów i whisky 

 

BenRiach 1999

benriachW 2014 roku sprowadziliśmy do Polski beczkę whisky z destylarnii BenRiach

Destylowaną w 2014 roku a leżakowaną w beczce o rozmiarze Hogshead 250 litrów typ Virgin Oak. Zostało zabutelkowane z tego 329 butelek o pojemności 0,7 litra.

Whisky ta została opisana w „Whisky Magazin” jako Top 5 października 2015.

SIR COLIN HAMPDEN-WHITE na swoim osobistym blogu opisał tą whisky jako jedną ze swoich ulubionych.

Whisky już dzisiaj uznana za kultową występuje z rzadka na aukcjach whisky gdzie jest rozschwytywana przez kolekcjonerów.

Najdroższa butelka została sprzedana za 1500 pln przy wartości początkowej 200 pln netto

 

 

Macmyrra

mackmyraDruga nasza beczka whisky tym razem od niewielkiej ale już podziwianej na całym świecie destylarni ze … Szwecji.

Wydawałoby się że dziwny wybór? Butelki zostały wyprzedane zanim trafiły do Polski.

Oto opis naszej whisky stworzony przez jednego z czołowych polskich degustatorów

„leżakowała 3,5 roku w 30 l beczkach wykonanych w części z drewna z beczek po bourbonie, w części (denko) z szwedzkiego dębu, wydestylowana w 2011 roku i zabutelkowana z mocą beczki w listopadzie 2014 roku. Aromat bardzo słodki, pralinkowy, do tego maliny moroszka. Smak jest niezwykle przyjemny, słodki, z lekką nutą igliwia, żywicy, poza tym borówki, czereśnie, kandyzowane wiśnie. Finisz długi, a w nim ziarna słonecznika, mleczko zbożowe. Znakomita. „

 

 

Macduff 2003

macduffMacduff to niezwykle rzadko spotykana whisky gdyż niemal cała jej produkcja trafia do whisky typu blended. Produkowana jest w destylarni Macduff w górach Szkocji. Nam po wielu trudach udało się zakupić beczkę z tej destylarni. Nasza whisky przez 8 lat leżakowała w beczce po Bourbonie. Wartość naszej whisky podnosi również fakt że tym razem nie jest ona selekcjonowana tylko przez Lożę Dżentelmenów, ale także przez Berry Bross and Rudd, najstarszą brytyjską firmę zajmującą się kupnem/sprzedażą i selekcją whisky od 1698 roku.
Całe zapasy wyprzedaliśmy w ciągu 4 miesięcy.

Z usług Loży Dżentelmenów skorzystali między innymi:

 

loga klienci small