Szlachetny smak kawy

czyli bogactwo aromatów zamknięte w brązowym ziarenku

 

„Szlachetny smak kawy” to wyjątkowa prezentacja poświęcona niezwykłości znanego na całym globie czarnego napoju. Profesjonalny prowadzący zarazi wszystkich gości swoją ogromną pasją do tworzenia aromatycznych smaków i niecodziennego wyglądu kawy w sztuce Latte Art. Na równoważni stawia wygląd i smak kawy, by zmienić zwykłą w degustację w pobudzające zmysły przeżycie.

 

szlachetny smak kawy2

 

Prezentację poprowadzi Marcin Michalik, członek organizacji SCAE – Speciality Coffee Assn od Europe. To wyjątkowa postać, znana w świecie polskich baristów. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia jako barista i twórca Latte Art. W 2010 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w Latte Art, a w 2008 był finalistą prestiżowego konkursu World Coffee In Good Spirit w Kopenhadze. O kilku lat pracuje jako szkoleniowiec najbardziej ekskluzywnych prezentacji Latte Art w Polsce. To pasjonat dla którego kawa to nie tylko praca, lecz również sposób na życie. Skupia w sobie profesjonalne podejście z niebywałą sympatią do czarnego napoju. Dzieli się nią i inspiruje gości swoich szkoleń. Jako członek Europejskiego Stowarzyszenia Kawy Najwyższej Jakości jest zobowiązany do szerzenia kultury kawowej.

 

Marcin Michalik przygotował wyjątkowy program spotkania, zawierający:

  1. PREZENTACJE RÓŻNYCH GATUNKÓW KAWY
  2. WPROWADZENIE DO DEGUSTACJI KAWY PRZELEWOWEJ
  3. WYJAŚNIENIE I PREZENTACJA TECHNIK LATTE ART
  4. DEGUSTACJA WYJĄTKOWYCH ESPRESSO OZDOBIONYCH PRZEZ MISTRZA LATTE ART
  5. WPROWADZENIE GOŚCI ZA BAR I ICH PIERWSZE PRÓBY Z LATTE ART

 

Przygotowywana przez nas kawa, jest zdobiona techniką Latte Art. To sztuka tworzenia rysunków z mleka, sosów i posypek na powierzchni espresso. Wzory podstawowe jak serca, rozety, gwiazdy, tulipany to tylko nieliczne obrazy, które pojawią się na powierzchni kawy. Goście będą mogli zobaczyć unikalne wzory takie jak miś, łabędź czy też kowboja. Wyjątkowe wizualizacje na pewno rozbudzą wyobraźnie gości, którzy nabiorą ochoty na jej degustację.

 

Goście prezentacji będą mogli spróbować kawy, zaparzonej ze świeżo wypalonych mieszanek, komponowanych przez jedną z najlepszych skandynawskich palarni, co jest gwarancją najwyższej świeżości i jakości. Jej smak z pewnością trafi w gusta wszystkich uczestników spotkania. Będą mogli porównać różnicę w smaku, tak egzotycznych mieszanek jak kompozycja ziaren arabiki z Brazylii oraz Ameryki Centralnej wraz z niewielkim dodatkiem afrykańskiej robusty z mieszanką 100% arabik z Kostaryki, Indonezji oraz Brazylii.

 

Kawa, której wypróbują goście Loży Dżentelmenów, będzie pochodzić z profesjonalnych ekspresów ciśnieniowych, niedostępnych dla zwykłych użytkowników. To jedno lub dwu grupowe ekspresy LA Marzocco Linea i Rocket, które wydobędą z każdego ziarna esencję smaku i aromatu, jak żadne inne tego typu urządzenia.

 

Każde espresso, którego spróbują nasi goście będzie z dodatkiem specjalnego mleka dla baristów ROTR Blanco, które dzięki zwiększonej zawartości białka jest niezwykle słodkie i tworzy przyjemną kawę mleczną. Dopełnieniem doskonałego smaku będą syropy smakowe MONIN, które urozmaicą smakowo podawane napoje.

 

szlachetny smak kawy

 

Prezentację „Szlachetny smak kawy” miało okazję docenić już wiele znanych firm. Jest rekomendowana na większe i mniejsze eventy pracownicze, zamknięte imprezy firmowe oraz jako dopełnienie konferencji i zjazdów.

 

Odkryj smak kawy na nowo z najbardziej luksusowymi mieszankami świata. Poczuj aromat płynący z zakątków dalekich kontynentów w pięknej formie espresso, ozdobionego Latte Art prawdziwego mistrza.

Od zamówienia do realizacji

kontakt wyjscie strona 1

O całą resztę zadbamy sami!

  1. W dniu prezentacji dwukrotnie potwierdzimy telefonicznie swoją obecność podczas wydarzenia: wyjeżdżając na miejsce spotkania i na godzinę przed prezentacją.
  2. Zaaranżujemy wygląd sali – ustawimy specjalne podkładki, kieliszki, materiały edukacyjne oraz rzutnik, przez który wyświetlona będzie prezentacja multimedialna dla widzów.
  3. Po spotkaniu nasz zespół zbierze wszystkie elementy i najpóźniej godzinę po prezentacji opuści salę, zostawiając po sobie porządek.


Zrób pierwszy krok i skontaktuj się z nami!

 

Telefon: +48 796 463 535
Mail:  dzentelmen@brzart.pl

 

Na kontakt z twojej strony czeka Pani Iwona Andruszkiewicz.
Z przyjemnością odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Z usług Loży Dżentelmenów skorzystali między innymi:

 

loga klienci small