Polskie Tradycje – Nalewki

czyli sekrety staropolskiej apteki

 

Już od czasów Hipokratesa ludzie leczą swoje dolegliwości za pomocą naturalnych nalewek. O ich wyjątkowości i specjalistycznych właściwościach opowie Artur Brzychcy – założyciel Loży Dżentelmenów, członek Kapituły Rycerstwa Polskiego, szermierz, znawca historii kultury polskiej oraz wielki fan nalewek. Jest odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, dzięki swoim działaniom na rzecz rekonstrukcji kultury polskiej. Prawdziwy pasjonat polskiej historii występuje podczas spotkania w polskim stroju narodowym – żupanie i delii, wprowadzając wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

 

polskie tradycje nalewki2

 

Uczestnicy spotkania nie będą biernie słuchać wykładu o rodzajach i klasyfikacji nalewek. Nasza rozmowa to przedstawienie historii jednego z najstarszych leczniczych środków świata o wyjątkowym smaku, którego to uczestnicy spotkania będą mieli okazje spróbować.

 

Chcąc w krótkim czasie zapewnić naszym gościom kompleksową wiedzę, ułożyliśmy specjalny program zawierający:

 1. PREZENTACJE HISTORII NALEWEK NA ŚWIECIE I W POLSCE
  Historia najstarszego lekarstwa znanego już od czasów Hipokratesa.
 2. PRZYBLIŻENIE PROCESU PRODUKCJI TRUNKU ORAZ PRZEZNACZENIA RÓŻNYCH GATUNKÓW
 3. DEGUSTACJE 4 GATUNKÓW NALEWEK
  Najdoskonalsze nalewki specjalnie dobrane aby pokazać różnorodność form tego niezwykłego trunku. Podczas degustacji możemy spróbować zarówno nalewki wytrawne, ziołowe, na bazie kwiatów i miodu jak i deserowe.
 4. PORÓWNYWANIE SMAKÓW ORAZ DYSKUSJĘ NA ICH TEMAT
  Degustacja budzi zmysły przez co powstaje wiele pytań na które udzielamy odpowiedzi i na temat których dyskutujemy w grupie.

 

Uczestnik, który zdobędzie największą wiedzę w trakcie prezentacji, zostanie wyróżniony upominkiem – pięknie zapakowanym zestawem miniaturowych nalewek.

 

Nauka degustacji pozwoli odkryć słuchaczom wyjątkowe aromaty i smaki zawarte w trunkach cenionych przez naszych przodków. Uczestnicy spotkania poznają profesjonalne metody degustacji, by jak najlepiej odczuć kunszt tradycyjnych polskich nalewek. Prowadzący zaznajomi ich z wiedzą dotyczącą okoliczności podawania i degustowania nalewek różnego rodzaju. Kluczowym elementem prezentacji jest degustacja. Wyjątkowe i zróżnicowane smaki tego historycznego trunku, wyzwolą w uczestnikach chęć dyskusji i zagłębiania się w temat tradycyjnych napojów. Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowie prowadzący spotkanie.

 

polskie tradycje nalewki 2


Bardzo częstymi gośćmi spotkania „Polskie Tradycje - nalewki”, są Panie oraz obcokrajowcy chcący bliżej poznać polskie zwyczaje i tradycje, lecz nie tylko. Spotkanie nadaje się wyśmienicie jako urozmaicenie wszelkich imprez firmowych.

 

Klasa, elegancja, subtelność i pełne spektrum wiedzy – to elementy, których można spodziewać się na spotkaniu z Lożą Dżentelmenów, dotyczącego polskich, tradycyjnych trunków.

Od zamówienia do realizacji

kontakt wyjscie strona 1

O całą resztę zadbamy sami!

 1. W dniu prezentacji dwukrotnie potwierdzimy telefonicznie swoją obecność podczas wydarzenia: wyjeżdżając na miejsce spotkania i na godzinę przed prezentacją.
 2. Zaaranżujemy wygląd sali – ustawimy specjalne podkładki, kieliszki, materiały edukacyjne oraz rzutnik, przez który wyświetlona będzie prezentacja multimedialna dla widzów.
 3. Po spotkaniu nasz zespół zbierze wszystkie elementy i najpóźniej godzinę po prezentacji opuści salę, zostawiając po sobie porządek.


Zrób pierwszy krok i skontaktuj się z nami!

 

Telefon: +48 796 463 535
Mail:  dzentelmen@brzart.pl

 

Na kontakt z twojej strony czeka Pani Iwona Andruszkiewicz.
Z przyjemnością odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Z usług Loży Dżentelmenów skorzystali między innymi:

 

loga klienci small