Artur Bernard Brzychcy

Jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej, o specjalizacji Filozofia Przyrody. Właściciel firmy eventowej BRZ ART która od 10 lat działa z dużymi sukcesami na terenie całego kraju. 

 

Założyciel Loży Dżentelmenów - zgromadzenia szerzącego wiedzę o dobrym smaku. Cechuje się doskonałą umiejętnością przekazywania wiedzy w sposób porywający i interesujący dla słuchaczy. W 2008 roku uzyskał certyfikat za cykl szkoleń „Profesjonalne prezentacje” . Jest Ambasadorem marki Johnnie Walker Black Label, a swoje umiejętności i wiedzę zdobywał podczas szkoleń sensorycznych, jako uczeń Iana Williamsa - jednego z najlepszych malt masterów XX wieku. Jest specjalistą w dziedzinie whisky, od 2006 roku regularnie odwiedza Szkocję oraz jej destylarnie. Jest jednym z niewielu specjalistów whisky w Polsce. Podczas jej prezentacji zawsze występuje w szkockim stroju wieczorowym. Doskonale zna kulturę i tradycję Szkocji, łącznie z tańcem i muzyką celtycką.

 

Wieloletni działacz ruchu rycerskiego w Polsce, Członek Kapituły Rycerstwa Polskiego, gdzie przez wiele lat zasiadał w Konwencie jako naczelnik Mazowsza. Współorganizator wydarzenia „Bitwa pod Grunwaldem”. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Bronisława Komorowskiego oraz kilkoma mniejszymi nagrodami (młodzieżowa nagroda im. Stanisława Kisielewskiego "Kisiel dla Młodych", "Złoty Bem").

 

Współzałożyciel Piaseczyńskiego Stowarzyszenia Rycerskiego Eodem Tempore oraz grupy Rycerze Dobrej Opieki, zajmującej szerzeniem się kultury oraz ratowaniem zabytków, zarówno materialnych jak i etnicznych przed zapomnieniem.

 

Szermierz, żeglarz, smakosz, doskonały gawędziarz, specjalista od miodów pitnych i nalewek. Od 2010 roku stale podróżuje poznając polskie miodosytnie oraz nalewkarnie, a od 2013 roku jest honorowym ambasadorem Pasieki Jaros.

 

artur3 

Z usług Loży Dżentelmenów skorzystali między innymi:

 

loga klienci small