Akademia Whisky

 

Akademia Whisky to wyjątkowa oferta dla klientów indywidualnych. Do tej pory nasze ekskluzywne szkolenia były kierowane do ludzi biznesu, jako ciekawe urozmaicenie firmowych spotkań. Chcąc by więcej osób mogło poznać świat smaków i aromatów, w którym specjalizujemy się od lat, otwieramy nasze wykłady
dla wolnych słuchaczy! 

 

 


Degustacja 1 - ABC WHISKY

ABC Whisky degustacja początkowa, wprowadzająca nas w świat whisky.  Pokazująca podstawowe informacje o whisky oraz metody jej degustacji i podawania, a także parę prostych trików aby whisky okazałą się dla nas łaskawsza  (co każdy o whisky wiedzieć powinien: co to jest? jak pić, żeby czuć? itp.).


czas trwania 120 minut

 

 klub dzentelmena

Degustacja 2 - Whisky świata 

Degustacja  pokazująca różnicę między najważniejszymi stylami na świecie. Omówimy i przedyskutujemy różnice w produkcji, historii i co najważniejsze w smaku i aromacie whisky z całego świata. Mowa o Szkocji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii.

 czas trwania 120 minut

 

 


Degustacja 3 - Single Malt vs Blended

Czy naprawdę single malt jest lepszy niż blended? Od kiedy tak uważa świat? Dlaczego blended zazwyczaj jest tańszy niż single malt? Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie podczas degustacji szkockich whisky single malt i blended.

 czas trwania 120 minut

 


Degustacja 4 - Kolebka whisky - Irlandia

Historia tego kraju i whisky przypomina trochę historię żurawia i czapli. Whisky zaczyna swoją wielką historią w Irlandii skąd roznosi się po świecie. W XIX wieku wraca wielka miłość do whisky a w Irlandii działa mnóstwo destylarni. Za to na koniec XX wieku już tylko 3. Whisky tak jak kraj jest pełna sprzeczności  i fascynująca zarazem. Zapraszamy na degustację whisky które wyjątkowo rzadko możemy spotkać w Polsce.

 
czas trwania 120 minut

 

 

 

Degustacja 5 -  USA - Whisky inna niż wszystkie

 

Kowboje na wszystko patrzą trochę inaczej. Whisky też pijają zupełnie inną.  Zapraszamy na degustację dzikich whisky z zachodu - bourbonów, rye whisky i moonshine.

 

czas trwania 120 minut

 

 

 

 

 

banner

Z usług Loży Dżentelmenów skorzystali między innymi:

 

loga klienci small